“Karma Sıfırlanıyor”

amethyst crystal
Analiz-15

Zamanın sıfırlandığı yerde ne vardır?
Bir başlangıç ya da sonun olmadığı yerde! Mutlak bir An mıdır tüm zaman?
Ruhlarımızın ne kadar çok işi var hiç düşündünüz mü? Yaşamlar boyu bitmemiş işleri tamamlamakla uğraşıyoruz. Bir hayattan diğerine yol alırken ruh hep en iyisini yapma kodlarıyla güdüleniyor. Sonrasında Astrolojik olarak tam zamanlamasında yaşama yeniden gözlerimizi açıyoruz. Pekiyi tüm o geçmiş yaşam kayıtlarımız nerede? Hayatlar boyu elde ettiğimiz deneyimler, yetenekler, başarılar, başarısızlıklar nerede? DNA’mızda kodlanmış olabilir mi mesela? Akaşalarımız da kayıt altına alınmış olabilir mi? Pekiyi tüm bunlara erişim imkanınızın olduğu ve bunu yapma yeteneğine artık sahip olduğunuzu bilseydiniz ne hissederdiniz? Bu sizi mutlu mu ederdi? Yoksa korkutur muydu? Bu yaşamlarımızda rahatça yargıladığımız, horladığımız, iğrendiğimiz, dalga geçtiğimiz, itip kaktığımız insanların, geçmişte bizlerin de yaşamında da vuku bulduğunu öğrenmek size kendinizi nasıl hissettirirdi? Artık ağzımızdan çıkan kelimelerin ağırlığının farkına varıp, insanları yargılamayı bırakır mıydık acaba? Geçmişi değiştirebilir miyiz? Cevap “Evet”. Pekiyi nasıl olur da yaşanmış bir hadiseyi değiştirebiliriz ki? Diye sormakta haklısınız. Form dünyasında değişmez elbette çünkü fiziksel tezahürde yaşanmış olan, yaşanmıştır. Ama ya bilinç düzeyinde! Şöyle bir örnekle açıklamaya çalışayım; Diyelim ki 11 yıl önce bir evliliğiniz vardı ve boşandınız çünkü muhtemelen geçmiş yaşamdan ikili ilişkilerle ilgili tamamlanmamış bir karma getirmiştiniz. O an dünya başınıza yıkılmış gibiydi ve bu yaşamda karşılaşacağınız en acı verici olaydı. Aldatılmıştınız çünkü! Onurunuz ve gururunuz incinmişti. Yıllarca bununla debelendiniz, öfkelendiniz ve hayatı kendinize zehir ettiniz. Çünkü bunun sizin kaderiniz olduğunu düşünüyordunuz ve siz “ Çok İyi! ” olmanıza rağmen aldatılmıştınız. Bir gün kitapçıda dolaşırken bir kitaba rastladınız; adı “Karma”. Kitabın başlangıcında şu söz yazıyordu;
“Yaşamlarınızın tüm sorumluluğu size ait; Hayatta başınıza her ne geliyorsa bizzat kendi seçimleriniz doğrultusunda gerçekleşiyor.”
Ama nasıl olur! Ben “Harika bir eş’tim ama aldatıldım.” Ben “Harika bir arkadaşım ama hep iyi niyetimden kazık yiyorum.” Ben “Harika bir çalışanım ama patronlarıma yalakalık yapmadığım için hep kaybeden oluyorum.” Kitap ilerledikçe aslında varoluşun sizle nasıl bir yoldan konuştuğunu öğrenmeye başladınız. Çünkü anladınız ki ‘Kurban Psikolojisi’ndesiniz ve tamamen zihindesiniz. Tüm evren birleşmiş size eziyet çektirmeye çalışıyormuş gibi düşünürken, aslında yaradılışın size bir şey anlatmaya çalıştığını kavramaya başladınız. Evren size “Bu tasarımı sen seçtin, kimse sana zorla seçtirmedi. Bu yüzden bu tasarımı ve bu dersleri niye seçtiğini hatırla ve anla!” diyordu. Aldatıldın çünkü geçmiş yaşamlarında da kendini hiç sevmedin ve kendini sevilmeye layık hissetmedin. Kazık yedin çünkü geçmiş yaşamlarında da olduğun kişiyi dürüstçe hiç göstermedin, olmadığın bir kişi gibi davrandın ama insanların –senin bile tanımadığın- özünü görmelerini bekledin. Kariyerinde hep kaybeden oldun çünkü geçmiş yaşamlarında da adım atacak cesaretin yoktu. Hep sessiz kalıp seni birilerinin görmesini bekledin. Korkmadan “Ben varım” diyemedin.
Bu büyük bir tokattı! Sersemlediniz ama aynı zamanda umutlandınız da. Eğer tüm yaşamın sorumluluğu bana aitse, o zaman istediğim yaşamı oluşturma yeteneğim ve potansiyelim mevcut. Ve başladınız kendi içiniz de çalışmaya. O olayın üzerinden tam 11 yıl geçti ve bugün geldiğiniz noktada o “Başınıza Dünyanın Yıkıldığını Zannettiğiniz Olay” şu an sizin için bir lütuf. Çünkü o olay yaşanmasaydı şu an olduğunuz kişi olamayacaktınız. Pekiyi siz şimdi ne yaptınız? Artık o karmik yükler yok, onları temizlediniz ve artık ‘An’ da yaşıyorsunuz. Geriye sadece An kaldığında Karma diye bir şey olur mu?
İşte şimdi geçmişi değiştirmiş olabilir misiniz?

Analiz-15

19 Eylül de Vedik Astrolojiye göre Ay düğümleri yani Rahu ve Ketu burç değiştiriyor. Rahu Boğa burcuna, Ketu ise Akrep burcuna geçiyor ve yaklaşık 1,5 yıl boyunca bu alanda konaklayacaklar. Bu sırada hem Ketu, hem de Mars Gandanta (Son Düğüm) da!
Mars Retro da ve Ashvini Takımyıldızda son düğüm derecelerinde; Ruh gelişiminin, dönüşümünün bir döngüsünü kapatmış ve bir sonraki aşamasının başlangıcında duruyor. Bu, ruhun yeni bir yaşam yolculuğuna başladığı seviyedir. Zaten her yolculuk, içinde bir döngünün sona ermesini ima etmez mi? Burada ruh geçmiş yaşama yani Karma’ya hala bağlıdır, ancak bu sefer bunun başka bir eşik olduğunun farkında, tabi eğer siz ruhunuza izin verirseniz! Bunun, şu an anlaşılması zor olabilir ve kafa karışıklığına sebep olabilir ama izin verin ruhunuza. Kendinize şu soruyu sorun; Bu yaşadığım eski yaşamlarımın bir deneyimi mi yoksa yeni bir şafağın başlangıcında sıfır noktasında mıyım? Mars adım atmadan önce iyice düşün bunu diyor bizlere. Bekle biraz, acele etme! Aşama aşama ilerle. Ben ileriye hareket ettiğimde (14 Kasım) işte o zaman at adımını cesaretle.
Ketu Jyeshta da son düğüm derecelerinde; Ruh evrensel bilinçle birleşmeye doğru son atılımı yapmak için bekliyor ve tüm o alışkanlıkları bırakmak kolay olmadığından ruh için en zor olan adımdır Jyeshta. Kolay değildir Kala Çakra’ya (Zaman Çarkı) son tekmeyi atmak! Bu, form dünyasının bağlarının yırtıldığı ve ruhun yüksek benliğini fark ettiği aşamadır. İç dünyamız maksimum düzeyde çalkalanır, tıpkı sert rüzgarların denizi yalayıp dalgaları yükselttiği gibi. Ruh, hakikate giden yolunu fark ettiğinde bile ona karşı savaşma güdüsü hisseder çünkü Karma ona öyle söyler! Çünkü geçmiş yaşamlar boyunca da savaşmıştı. Bu asla kolay bir iş değildir çünkü bu ruhta büyük bir disiplin ve kararlılıkla üstesinden gelinmesi gereken birçok psikolojik veya fiziksel engel oluşturur ama Karmayı temizlemeye mecburuz dostlar! Bu iş bitmeli ve buna şimdi başlamalıyız. Çünkü bu ay devasa bir enerji değişimi ve evrensel bir sıfırlanma gerçekleşiyor. Yüzbinlerce yıllık kayıt ‘An’ da sıfırlanıyor. Bu kayıtların silinmesi anlamına gelmiyor ama artık tarihin tekerrürden ibaret olmayacağı anlamına geliyor. Çünkü Gaia/Yeryüzü daha önce böyle bir süreç yaşamadı. Anlayacağınız tarih yeniden yazılıyor!
Buna direnirseniz içsel dünyanızın muazzam çalkantılarına karşı hazır olun derim, burası maddi kılıfların yırtıldığı ve içsel bir değişime yol açtığı alandır. Bu değişime karşı bir direnciniz varsa, o zaman size kolaylıklar dilerim çünkü bu işinizi çok zorlaştıracak. Ama buna niyet edip yol alanlarınıza da selam olsun. Form dünyasının yanılsamasından evrensel bilincin hakikatine doğru yol alacaksınız ve aydınlanmaya giden yolun yapı taşlarını dönüyor olacaksınız. Kundalini'niz, Yüksek Benliğiniz harekete geçiyor!
Bu süreçte her şey değişmeye olağanca hızıyla devam edecek ve bu hız başınızı döndürebilir. Gün şu an 24 saat değil! Ve bunu yakında bilim insanları da kanıtlayacak. Rahu, finans, toprak, su gibi yaşamsal konuları Gaia’nın gözünden aktaracak bizlere. Bakalım burun kıvırdığımız yiyeceklere, sonuna kadar akıttığımız sulara dört elle sarılacak mıyız? Bakalım o uğruna her şeyi heba ettiğimiz “Para” bize neyi gösterecek. Ketu ise ifşa etmeye son sürat devam edecek. Öyle ya; tüm çamaşırlar ortalığa dökülmezse karma nasıl temizlenir? Ne olduğumuz, kim olduğumuz ve aslında nelere göz yumup suç ortağı olduğumuz saçılacak ortalığa. Bu bir maskeli balo değil dostlar, bu yeni dünyanın çıplaklar kampı!

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun
Vedik Astroloji Evi

Analiz-15