Kasım 2019 Türkiye

Kasım-Türkieye-1

KASIM 2019 TÜRKİYE

Kasım ayı enerjileri ülkemiz açısından 2020 yılının habercisi niteliğinde enerjiler barındırmakta.

İlk olarak Merkür Retro’su ile başlayalım; Kasım’ın 6.sına kadar 6.evimiz olan Akrep burcu içerisinde geri hareketinde olacak olan Merkür, daha sonra Terazi burcuna yani 5.evimize geçecek. Kasım’ın 20’sine kadar Retro hareketini sürdürecek olan Merkür zaten bir süredir bıçak sırtı ilerleyen iletişim alanlarını yine hassaslaştıracak. Bu da öncelikle dış rakipler, ordu, savunma, halk sağlığı gibi alanlarda etkisini göstereceği anlamına geliyor. Daha sonra zaten bir süredir hassas evlerimizden biri olan 5.eve geçerek Kadınlar, çocuklar, borsa ve döviz gibi spekülatif kazançlar, diplomasi alanlarında ki sorunları tekrar önümüze serecek. Gezegen Retroları genel anlamda şunu ifade eder; Dur, bekle ve geçmişten gelen halledilmesi gereken meseleleri ela al ve çöz. Dolayısıyla zaten var olan ve çözülmemiş problemlerin tekrar gün yüzene çıkması ve bu konularda iletişim kuramama, yanlış anlaşılma ve sert atışmaların yaşanabileceği anlamına geliyor.

10 Kasım tarihinde bir de Mars’ın Terazi’ye katılacak olması ise adeta pimi çekilmiş bir bomba etkisi yaratabilir. Terazi alanı zaten ülke kuruluş haritamız da Stelyum/Gruplaşma enerjisinin olduğu bir alan. Yani geçtiğimiz ayın yazısında belirttiğim gibi sabit/natal gezegenlerimizden 4 tanesi bu alanda yerleşmiş. Hassas olan bu alanda Transit Mars ve Retro Merkür hem borsa döviz gibi alanları dalgalandırabilir hem de keskin, öfkeli ve düşünülmeden kurulan cümleleri ortaya saçabilir. Bir süredir diplomasi alanında yaşadığımız ani, beklenmedik gelişmeler daha da sert bir hal alabilir. Özellikle 12 Kasım da Koç burcunda ve bir hayli sert bir yıldız olan Bharani Takımyıldızında gerçekleşecek Dolunay da Mars tam karşıdan yönettiği 11.evi görünümde tutacak ki bu da Millet Meclisi ve müttefikler, ortaklıklar ile ilgili alanlarda sert tartışmaları beraberinde getirebilecek potansiyele sahip.

Kasım-Türkieye-2

Yaklaşık bir yıldır zorlayıcı 6.ev alanında sınır güvenliği, komşular, ordu, savunma alanlarında ki sorunları büyüten, gözümüze sokan Jüpiter 5 Kasım itibariyle yöneticisi olduğu Yay burcuna geçecek. Bu kulağa güzel bir haber gibi gelebilir, zira gezegenler yönettikleri burçlarda enerjilerini pozitif ve daha rahat yansıtır. Ama orada hali hazır da bizi uzun bir süredir dış dünya ile olan iletişimimiz, imajımız konularında karmik yüklerimizle yüzleştiren Satürn ve geçmişteki hataları yüzümüze çarpan Ketu bulunuyor. Buna Jüpiter’in bir süre Moola Takımyıldızının ilk derecelerin de yani Gandanta/Son Düğüm dediğimiz tehlikeli sularda ilerleyecek olmasını da eklersen ortaya sorunların gözümüzde büyüdüğü bir süreci koyma olasılığı yüksek. Ani ve beklenmedik gelişmelerin yaşanması, yine karşılıklı restleşmeler, anlaşmazlıklar olması olasılık dahilinde. Moola “Kök” anlamına gelir ve en derindeki gerçeklerle, gizli kalmışlarla alakalı bir Takımyıldızdır. Dolayısıyla Pandoranın Kutusu misali kara kaplı defterlerin açıldığına şahitlik edebiliriz. Jüpiter Ocak 2020’de Satürn’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte enerjilerini tam randımanlı yansıtabilecek ve önümüzde ki yıl en azından bu alan için yeniden yapılanma ve revize etkilerini güçlendirecek. Ancak Satürn’ün 7.evde bize yaşattıklarından kurtulduk diyorsanız daha zorlayıcı ve bu 2,5 yıllık Transitini mumla arayacağımız bir dönemece gireceğimizi maalesef söylemek zorundayım. Önümüzde ki sene tabiri caizse yer yerinden oynayacak. Satürn 8.evimize geçerek Vedik Astroloji de Ashtamathu Shani dediğimiz Satürn’ün Ay’a göre 8.ev Transitini başlatacak. Bu çok ayrıntılı bir konu olduğu için 2020 yıllık analizde bununla ilgili epey bilgi veriyor olacağım.

16 Kasım da Güneş’in Akrep burcuna geçmesi ile birlikte yine sınır komşularımız, dış rakipler alanları hareketlenecek ki Güneş kuruluş haritamız da Komşular ile olan iletişimi gösteren 3.evin yöneticisi konumunda. Bir de burada 26 Kasım da bir Yeni Ay süreci yaşıyor olacağız. Vedik Astrolojisine göre Akrep burcunda ve Anuradha Takımyıldızında gerçekleşecek bu Yeni Ay dış baskılar sonucu önümüze bir anlaşma, zoraki bir birliktelik ya da olan ortaklığı geren enerjiler açığa çıkarma potansiyeline sahip.

Yazının başında da belirttiğim gibi Kasım ayı önümüzde ki senenin habercisi niteliğinde enerjiler barındırmakta. Bu ay başlayacak enerjiler ve Aralık ayında ki yılın son Güneş Tutulmasıyla yükselecek ve 2020 yılını karşılayacak.

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

01.11.2019

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yer alan tüm Astrolojik yorumlar tamamı ile Hint/Vedik Astrolojisine göre yapılmaktadır