Tutulmalar… Yansımalar…

coscienza-dopo-la-morte

Her şey ne kadar hızlı değişiyor değil mi? Bundan 5-6 ay öncesini bir düşünün; herkes kendi işinde gücünde, planlarını programlarını yapıyordu. Dünya bambaşka meseleleri konuşuyordu. Hayat bambaşka bir mecrada akıyordu ama gökyüzü, biz astroloji ile ilgilenenlere bu günlerin değişeceğini çok öncesinden haberdar etmişti. 27 Aralık 2018’de 2019 yılı için yazmış olduğum analizin başlığı şuydu; “Hızlandırılmış Gerçeklik”. Bu öyle bir gerçeklik ki, artık hakikat barındırmayan her şey hızla deşifre oluyor, hiçbir şey gizli kalmıyor ve zaman kavramı hızla değişiyordu. Görünürde hiçbir şey olmamasına rağmen, sanki fırtına öncesi sessizlik gibi bir enerji hakimdi havaya. Oysa bizler aslında gelmekte olanın geldiğini biliyorduk. Bu öyle bir değişim olacaktı ki, kayıtlı tarihte yaşanılan en büyük dönüşümü işaret ediyordu. Zaman hızlanıyordu çünkü uzay/zaman kavramı bizim çizgisel zamanımızdan farklıydı. Zaman hızlanıyordu çünkü bilincimiz ileriye doğru evrimleşiyor ve uzay zamanla bir olmak için çabalıyordu. Oldu ve başladı. Bunu bizler istedik, bunu istedik çünkü her bir bilinç biliyordu ki, bu artık böyle gitmezdi. Pekiyi değişim nasıl olur? Yıkımla !!! fiziksel ve zihinsel tüm tabular yıkıldığında, geriye boş bir sayfa kalır yeni deneyimleri kayıt etmek için. Şu an bin yıllar sonrası için kayıt oluşturuyoruz her birimiz. Her bilinç evrensel tarihe adını yazdırıyor altın harflerle. Bu yüzden bu dönemi bir koas değil, büyük bir yaratım olarak görmek bizim seçimlerimize bağlı; Böyle büyük bir değişime şahit olmak ve katkıda bulunmak her bilincin görevi ve sorumluluğu aslında. Ben tek başıma ne yapabilirim ki? Demeyin. Sadece kendi bilincinizi yükseltmek bile, kolektif bilince sunulan kusursuz ve çok değerli bir katkıdır. Bu yaşamakta olduğumuz süreç Dünyamızın tadilat süreci. Başladı ve devamı da gelecek. Daha önce de yazdım ama tekrar hatırlatmak isterim; Yönetim şekilleri, Din ve İnanç olgusu, Para, Doğa… her şey ama her şey büyük bir dönüşüme uğrayacak. 2023 yılından itibaren bu büyük değişimin başlangıcına şahitlik edeceğiz hep beraber. Ama o zamana kadar bu restorasyon dönemi devam edecek.

Analiz-15

Haziran ayı ile birlikte peş peşe 2 tutulma döngüsü yaşayacağız. Tutulmalar Majör olayları tetikleyen en önemli gökyüzü olaylarındandır (-ki Covid-19 hadisesi de bir Güneş tutulmasıyla tetiklenmişti). Bu tutulmalara hali hazırda Retro hareketlerini sürdüren Satürn, Venüs, Jüpiter de eşlik ediyor. Gökyüzü Kala Çakra’yı (Zaman Çarkı) kırmanın provalarını yapacak bir anlamda.

05 Haziran da Vedik Astrolojiye göre Akrep burcunda ve Jyestha Takımyıldızında gerçekleşecek Dolunay. Dolunay diyorum çünkü Vedik Astrolojiye göre aslında bu bir Tutulma değil. Evet, güçlü bir Dolunay ama Astroloji de tutulma sayılabilmesi için Ay Düğümlerinin yani Rahu ve Ketu’nun yönetiminde olması lazım tutulmanın ve burada Güneş ve Ay’ın Ay Düğümleri ile olan derecesel uzaklığı söz konusu. 21 derece de Akrep-Boğa hattında oluşacak bu Dolunaya, Mars 21 derece Kova’dan görünüm verecek ki, aslında bu hadiseyi önemli kılan unsurda bu.

Hepinizin bildiği gibi bu ay başı itibariyle ülkemizde bir normalleşme süreci yaşanmakta. Daha doğrusu normale dönüş için bazı kararlar alındı. Ama benim gözlemlediğim, sanki Covid-19 bizim ülkemize hiç uğramamış ve bu süreçler hiç yaşanmamış gibi bir algının oluştuğu. Her yer hınca hınç dolu ve ne sosyal mesafe, ne maske tedbirlerine uyan var. Elbette bu önlemleri dikkate alan da var ama çoğunluk hemen hafızasında çoktan silmiş bile bu Covid-19 hadisesini. Bu Dolunay süreci bize yeniden ve ciddi bir şekilde hatırlatabilir!!! Ülke haritamızın 6.evinde (Halk Sağlığı, Gizli Düşmanlıklar, Gizli Örgütler, Mafya, Ordu, İstihdam, Bulaşıcı Hastalıklar) gerçekleşecek ki; Bu kadar serbestliğin ne sonuçlar getirebileceğini bizlerde hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Şu an da Satürn (8.evimizde), Jüpiter (8.evimizde), Venüs’ün (12.evimizde) Retro da olduğunu düşünürsek süreç daha bir önem ve ehemmiyet arz ediyor. Ülke çapında tekrar ve ciddi bir şekilde covid-19 meseleleri gündeme gelecektir diye düşünüyorum. Jyestha’nın anlamı “En Büyük”tür. Antik çağlarda sadece 18 takımyıldız biliniyordu ve Jyestha takımyıldızların sonuncusuydu. Bu nedenle ona en büyük ve en yüce gibi anlamlar yükleniyordu. Tabi ki daha sonra diğer takımyıldızlar keşfedildi ve bu sayı 27’ye kadar çıktı. Bu takımyıldızın özelliği doğanın, insanın karanlık ve gizli yönlerini ortaya çıkarmasıyla doğrudan bağlantılıdır. Henüz gerçekleşmemiş ve doyuma ulaştırılmamış arzular, takıntılar ve intikam duygularıyla yakından ilgili bu yıldız, sadece Corona gündemini değil, yukarıda yazmış olduğum diğer 6.ev konularını da gündeme taşıyacaktır. Özellikle Haziran ayının sonlarından itibaren Dünya çapında büyük firmalar ve kuruluşların da katılacağı büyük bir işten çıkarma hadisesinin vuku bulabileceği görülüyor. Bu dalga belki de bu Corona sürecinin ekonomik boyutunun görünür hale gelmeye başladığı ve yüzleştirdiği bir dönemin de başlangıcını verecektir.

Analiz-15

Gelelim 21 Haziran Güneş Tutulmasına; Bu tutulma ülkemiz açısında son derece önemli ve kritik bir eşik. Etkisini 6 aya yayılan bir süreçte deneyimleyeceğimiz bu tutulma büyük değişim ve dönüşümler için bizleri epey bir zorlayıp sınayacak. Vedik Astrolojiye göre İkizler Burcunda ve Mrigashira takımyıldızında gerçekleşecek bu tutulma da, Satürn, Jüpiter, Venüs Retro’ları yetmezmiş gibi tam tutulmanın üzerinde bir de Merkür Retrosu yaşıyor olacağız. Daha önceki yazılarımı takip edenler hatırlayacaktır; Ülkemiz kuruluş haritasında göre Yükselen ve Ay Burcumuz İkizler. Dolayısıyla bu tutulma Yükselen ve Ay Burcumuz yani birinci ev alanımız da gerçekleşecek ki, etkisi sarsıcı ve dönüştürücü nitelikte olacak ve ayrıca Balık burcuna geçen Mars görünümü altında !!! Ülkemizde de gözlemlenebilecek bu tutulma –ki gözlemlendiği yerlerde etkisi çok daha güçlü olur- son yıllarda yaşadığımız en güçlü, zorlayıcı ama aynı zamanda dönüştürücü enerjilerin serbest kalmasına aracılık edecek. Bu tutulma sadece birinci ev alanımızı değil, birçok konunun gündeme gelmesini tetikleyecek; Ekonomi, Borçlar, Vergiler, İşçi ve İş Sağlığı, Deprem ve Doğa olayları, Sınırlarımız ve Toprak Bütünlüğü, Halk Sağlığı, Toplumsal Hareketler, Siyaset, Halkın Genel Huzuru, Yabancı Ülkeler ile Olan İlişkilerimiz gibi geniş bir skala da etkisini gösterecektir. Bu tutulma 2023’e giden yolda son büyük değişim ve dönüşüm enerjisini tetikleyecek. Mrigashira yaratım sürecinde merakın doğduğu bir noktadır. Mars enerjisinin hakim olduğu bu yıldız hararetin yükselmesini, sabırsızlığı, ani ve düşünmeden atılan adımları bünyesinde ihtiva eder. Bu yıldız Mars enerjisinin başlatıcı hareketini oluşturur. Açısal olarak son Pada’sında (Çeyreğinde) gerçekleşecek bu tutulma Mrigashira’nın tüm karanlık yönlerini döktüğü padasıdır. Kuşku, kavga ve öfke enerjilerinin yüzeye çıktığı noktasıdır.

Önümüzdeki süreçte Tarım ve Su en önemli gündem maddelerimizi oluşturuyor olacak. Bundan dolayı şimdiden bu konularda etkili ve hızlı önlemler almamız gerekiyor. Tüm Dünya çok boyutlu bir dönüşüm vorteksinin içerisinde. Bu yeryüzünde öyle gelişmeler yaşayacağız ki, artık şaşkınlık kelimesi lügatlarımızdan silinecek.

Analiz-15

Bu döngünün bireysel hayatlarımıza yansıması nasıl olacak derseniz; çok genel hatlarıyla şöyle bir yorum yapabiliriz. Genel hatlarıyla diyorum çünkü aylardır değindiğim gibi geçtiğimiz dönemde artık bireysel haritalarınızın önemi çok ama çok büyük. Dolayısıyla genel burç yorumları yapmayı artık doğru bulmuyorum ve geçerliliğini de yitirdiğini düşünüyorum (Aslında daha önce de böyle düşünüyordum J ama sizlerden gelen istek doğrultusunda aylık olarak genel etkileri paylaşıyordum)

Şu noktayı açıklığa kavuşturmamız da yarar var; biz Vedik Astrolojide Yükselen ve Ay Burcunu haritayı oluşturmak için kullanırız sadece. Analizlerimizde burçlara değinmeyiz bile. Bizim için önemli olan Takımyıldızlarınız ve Gezegen yerleşimlerinizdir. Ama maalesef Amerikan Tabldot gazetelerinin günlük burç yorumlarını bir eğlence ve pazarlama stratejisi olarak sunması sonucu bu günlere geldik. Şimdi herkeste bir burcum ne acaba? Merakı çığ gibi büyüdü. Belki Klasik Batı Astrolojisin de burç yorumlarının bir nebze geçerliliği olabilir (ki birçok iyi Batı Astroloğu da bunun tam tersini düşünüyor, yani bireysel haritaların önemine vurgu yapıyor) ama Vedik Astroloji de burçlar analizde önem sırasında en altta yer alır. Bu yüzden bu yorumları makro halinde değerlendirmenizin daha doğru olacağını düşünüyorum

05 Haziranda ki Dolunay, Özellikle Akrep ve Boğa ekseninde etkisini gösterecek ve bu burçlarda geçmişten gelen bazı gölge noktaların, temizlenmesi gereken karanlık noktaların gün yüzüne çıkmasına sebebiyet verecek. Bu döngü sizlerden yaşamınıza dair sabit enerjilerinizi kırmanızı ve yeni bir bilinç seviyesine adım atmanızı isteyecek. Enerjisel olarak zorlu bir süreç olsa da, ciddi aydınlanmalar, farkındalıklar yaşamanızda olası. Tabi ki eğer siz görmeyi ve değişmeyi seçerseniz. Bu dönem diğer tüm burçlar için aynı etkiyi (yani karanlık ve gölge tarafların açığa çıkması) verecek ama bulunduğu evin konuları bağlamında. Bireysel haritalarınız da bu iki alan hangi evlerinize denk geliyorsa, o konularla ilgili değişimi ve dönüşümü başlatmanız istenecek.

21 Haziran Güneş Tutulmasına gelirsek; tabi ki öncelikle İkizler ve Yay hattını yoğun bir enerji bekliyor. Bu uzun süredir bu hatta devam eden tutulma sersinin sondan birinci halkası (05 Temmuz Ay Tutulması ile İkizler-Yay hattında ki tutulmalar bitecek) ve özellikle hayatlarınız da son yıllarda ne ektiyseniz onun hasadını toplayacağınız önemli bir dönüşüm sürecini tamamlatacak. Bu tutulma çok büyük dönüşümsel enerji ihtiva ediyor ama bu dönemde sakin kalmak, düşünmeden adım atmamak ve içimizde kabaran öfke, huzursuzluk enerjisini dengelemek çok önemli. Ruhunuzdan çıkan her duyguyu fark edin !!! Görün !!! ve gitmesine izin verin !!! sakın halı altına süpürmeyin ve sakın o duygulara takılıp kalmayın. Ama neye elveda dediğinizi ve yeni gelenin ne olduğunu da görmeye niyet edin. Tıpkı yukarıda belirttiğim gibi bu tutulma hangi ev alanlarınızda oluyorsa, o alanlarda ki enerjiyi aktive edecektir.

Görünenin değil, görünenin ardı işin asıl boyutu. Bakışlarımız ve tüm farkındalığımız görünmeyene odaklanmalı. İşte o zaman bu sürecin ne anlama geldiği tam olarak anlaşılabilecek. Bilincinizi yükseltin !!!

Sevgi ve Işık Sizlerle Olsun

Vedik Astroloji Evi

Analiz-15